“Camiler ve Din görevlileri haftamız kutlu olsun”

DİN BİR SEN Kahramanmaraş İl Başkanlığı 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir yazılı açıklama yaptı.

DİN BİR SEN Kahramanmaraş İl Başkanı Zihni Şahindaş imzası ile yayınlanan açıklama da şu ifadelere yer verildi;

“Bu vatanın evladı…

Peygamberi bir davanın takipçisi. hal ve hareketleri ile örnek teşkil eden, 7/24 Emri bil maruf-Nehyi anıl münker görevi yapan, 7 den 70 e toplumun tüm vicdanına hitap eden, İnsanlarımızın doğumundan ölümüne kadar dertleriyle hemhal olan: Tüm Din görevlilerimizin Cami ve din Görevlileri haftasını kutluyorum.

Camilere anlam kazandıran din görevlilerimizdir. Camiler din görevlisiyle bir bütün olur hayat bulur. İnsanları irşat eden Caminin duvarları halıları nakışları çinileri değil bilakis Din görevlileridir.

Bu vesile ile din görevlisinin saygınlığına toz kondurulmamalıdır. Biz millet olarak imamsız bir toplum olamayız. İmamlarımız Peygamberimizin varisleridirler.

Diyanet İşleri Başkanlığımız din görevlisinin moral ve psikolojisini performans yönünü  etkileyen etkenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik adımlar atmalıdır. Özellik şu günlerde kış mevsiminin yaklaşması itibariyle Camilerin ısıtılması konusunda diğer kurumlar da olduğu gibi ödenekler çıkartılmalıdır. Yurdumuzun en ücra köşelerinde yaz kış demeden, konutu olmayan köy ve kasabalarda geçici kadro ile görev yapan hocalarımızın haklarının ve itibarlarının biran evvel verilmesi ve kadroya alınması bir zaruriyettir.

Din Bir Sen ilkesi ve sorumluluğu gereği Sözde değil Özde sendika olup her daim Dine ve Din görevlisine sahip çıkmanın azim ve gayretindedir. Devletimizin güçlü yarınları, milletimizin beraberliği, Diyanet İşlerimizin Kurumsal yapısı ve çalışanlarımızın aşk ve şevk ile huzurlu hizmet etmesi bizim için çok önemlidir.

Yurt içinde ve yurt dışında insanların irşat ve hidayetine vesile olmak için 7/24 gayret sarf eden bütün Diyanet görevlilerimizi kutluyorum.

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri haftamızın Diyanet çalışanlarımıza bu uğurda hizmet eden kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Vefat etmiş olan bütün hocalarımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Emekli olmuş ve görevleri başında bulunan bütün din görevlilerimize sağlık, afiyet, esenlik, huzur ve başarılar diliyorum.

 

Zihni Şahindaş

K.Maraş il Başkanı


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net