KİMSE PEYGAMBER EFENDİMİZE (S.A.V) SAYGISIZLIK YAPAMAZ

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Azimli’ nin çirkin ifadeleri hakkında şunları söyledi:

Son zamanlarda dinimize ve kutsallarımıza yapılan saldırılara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Hz. Meryem’e “iffesiz” imasında bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Dekan Yardımcısı Cihat Kısa, Hz Âdem ile Hz. Havva validemize “cahil” imasında bulunan Sezen Aksu ve şimdi de Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Azimli…

Azimli’ nin yazmış olduğu “Siyeri farklı okumak” adlı kitaptaki ifadeler “Onun en asil soydan olup olmadığını ve hatta hiçbir suçu olmadığına inandığımız zina çocuğu olup olmadığını da çok önemsemiyoruz. Onun bu tür yüceliklere ihtiyacı da yoktur.” Ayrıca “Abdullah, kendisiyle beraber olmaya çalışan kadınlara fuhuş yapmak maksadıyla gittiği rivayetlerde açık bir şekilde sabittir” gibi iğrenç ifadeler kullandığını görüyoruz.

Özdemir, son dönemde çeşitli üniversitelerde çıkan kutsallarımıza iğrenç ifadeler, bize gösteriyor ki üniversite öğretim elemanlarının almış olduğu eğitimin ne kadar yetersiz olduğunu,  ayrıca bu kişilerin kimlerden eğitim aldığının da sorgulanmasını gerektiriyor. Bu ifadelerin İlahiyat Fakültesi öğretim görevlilerinden çıkması de üzücü ve düşündürücüdür. Bu kişinin yetiştirdiği öğrencilerin topluma din hizmeti tartışılır.

Müslümanların kutsallarına, Peygamber Efendimize ve ailesine çirkin ifadeler kullanmak kimsenin haddine değildir. Bu sapkın düşüncedeki kişiler nasıl bu fakültelerde çalışabiliyor anlayabilmiş değiliz. İlahiyat fakültesi, İlahiyatlara zarar vermemek için bu kişiyi derhal görevden almalıdır.

Hitit Üniversitesi Azimli’ nin yayınlamış olduğu kitaptaki ifadeler hakkında soruşturma başlatmıştır.

Din-Bir-Sen olarak konunun takipçisi olacağız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net