KADRO VEREREK ENGELLERİNİ KALDIRALIM!

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir 10-16 Mayıs Engeliler Haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı:

Yeryüzünde 1 milyardan fazla engelli bulunuyor ancak tüm insanlar engelli adayı olarak yaşamını sürdürüyor. Anlamı büyük olan bu haftanın çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından etkinlikler düzenlenerek farkındalık oluşturuluyor. Bizde Din-Bir-Sen olarak bir konuya dikkat çekmek istedik.

Diyanet İşleri Başkanlığımızda “Engelliler”  adına bir hizmet biriminin bulunmamasını büyük bir eksiklik olarak görmekteyiz. Çeşitli engellere ve zorluklara rağmen görevini ifa eden Türkiye genelinde 30 Adet Engelli Fahri Kuran Kursu Öğreticimiz bulunmaktadır. Bu görevlilerin tek isteği diğer Kuran Kursu Öğreticileri gibi aynı haklara sahip olabilmek. Bu kardeşlerimiz her yıl Engelliler Haftası veya Engelliler Günü münasebetiyle siyasetçilerin ve yetkililerin malzemesi olmaktan öteye geçemediler. Takdir edildiler ödüller ve başarılar kazandılar ama tek bir şeyi alamadılar o da KADRO.  Engelli Fahri Kuran Kursu Öğreticilerimizin bulundukları bölgede yaşadıkları sıkıntılar bundan ibaret değil; iş yüklerinin çok fazla olması, yer değiştirme ve nakil işlemlerinde yaşadıkları zorluklar, Hac görevlendirilmelerinden mahrum bırakılma gibi durumlar bu kardeşlerimizi üzmektedir. Oysa ki kendilerini geliştirme noktasında ciddi çapa sarf edip çeşitli kabiliyetlere sahip olan hocalarımız, İşaret diliyle Kuran’ı Kerim’in ve Dinimizin anlatılması, dokunarak Kuran’ı Kerim’in öğretilmesi vb. kabiliyetler ile engelli vatandaşlarımıza destek oluyorlar.

Özdemir,  bu kardeşlerimize Mülakatlarda öncelik tanınmalıdır. Müftülüklerde engelli bireylere yönelik tercümanlık, dini rehberlik bürolarında Tercüman Vaizelik vb. gibi görevler verilmesi uygun olacaktır.  

Özdemir sözlerine son verirken, Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş’tan isteğimiz bu kardeşlerimizin kadroya geçirilmesidir. Engelli Fahri Kuran Kursu Öğretici Hocalarımızın mağdur olmaması için bu alanda hizmet veren münhasır bir çalışma yapılmasını talep ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net