Sinir Uçlarımıza Dokunmayın!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesabından İslam âlimi Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefatı üzerine taziye mesajı yayımladı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi biriminde araştırma görevlisi olduğu öğrenilen A. B. D. isimli asistan, Erbaş'ın paylaşımına küfürler yağdırdı. Söz konusu kişi daha sonra paylaşımını kaldırdı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir; Din ve Diyanete saldırmak birileri için palazlanma, kirli zeminde menfaat temin etmeye dönüştü, dedi.

Din ve Diyanetin toplumun manevi zırhı olduğunu dile getiren Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir; Bugün birileri tarafından Din diyen gerici, İslam diyende cahil olarak yorumlanıyor.

Toplumun sinir uçları ile oynamak isteyen Din ve Diyanet diyor. Bir yerlerde unutulmuş olanlar da sırf sesini duyurmak için Din ve Diyanete saldırıyor.

Yıllarca diyanete yapılan itibar suikastına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. İnancın özgür bir kimlikle sadece insanı davet ettiği, davete icabet konusunu zorlayıcı hiç bir metot üzerine şekillendirmeyen diyanete ve Diyanet işleri başkanına yapılan saldırıların kabul edilmeyeceğinin altını çizmek istiyorum dedi.

Özdemir, İslam inancı kucaklayıcı ve kuşatıcı bir bakış açısına sahipken İslam’ın temsilcilerine karşı duyulan kini bu şekilde ve alenen kusmak son dönemlerin moda etkinliği haline geldi.

Birey insan, birey devlet, birey Diyanet söylemlerini kirletmeye yönelik sarf edilen ağır ithamlar sahibine aittir diyerek konunun üstünü kapatmayı bu sefer uygun görmeyeceğimizi, saldırı dili kullanan kişileri bir an önce özür dilemeye davet ettiğimizi kamuoyu aracılığı ile ilan ediyoruz dedi.

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Özdemir, kişileri sevmeye biliriz ama kişinin temsil ettiği kurumu itibarsızlaştırma eğiliminde olan hiç bir hareket ve söylemi de hoş karşılayamayacağımızı dile getirmek istiyorum. İman ve İslam hakikatleri çerçevesinde yapılmış olan her türlü eylem ve söylemi idrak etmeden tu kaka sözcüklere çevirmek, mensubu olduğumuz dinin ve temsilcilerinin hak ettiği bir söylem ve eylem değildir.

Toplumu daha kırılgan, daha kavgacı bir hale dönüştürmek adına ortaya atılan planlı cümlelerin tuzağına düşmeyeceklerini dile getiren Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Özdemir, Biz kucaklaşmanın, helalleşmenin değerinden bahsederken, anlamsız çıkışlarla toplumun sinir uçlarına dokunmayı beceren bu insanların bilerek veya bilmeden kurgulanmış tuzaklara malzeme oldukları ortadadır dedi.

Bu sebeple söz konusu kişinin söylemleri neticesinde birçok alanda fecaat oluşturmadan gereken özrün dilenmesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net