Yusuf Özdemir: "Vakit hamaset değil icraat vaktidir"

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir: "Vakit hamaset değil icraat vaktidir" Dedi.

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir yıllardır kadro bekleyen vekiller ve Fahri Kuran Kursları üzerinden prim elde edenlerin kadro talepleri ile ilgili bir karış yol alamadıklarını dile getirdi.
Yapılan tek şey boş hamasetten ötesi değil diyen Özdemir Bu arkadaşlarımız aynı işi yaptıkları halde ne yazık ki aynı ödemeyi alamıyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığımız yapılan işten ve alınan verimden memnunken aynı memnuniyet ne yazık ki fahri ve vekillerimizde yok. Bu hususla ilgili yıllardır ümit dağıtan yetkili sendika göstermelik icraatların ötesine geçemiyor.

Parasal anlamda hiçbir zorlukla karşılaşmamış olanlar bugün evine ekmek götüremeyen Vekil ve Fahrileri anlayamaz diyen Özdemir, iki seneden bu yana yetkili sendikanın bu arkadaşlarımız için hiçbir şey yapmadığını, göstermelik sözlerle topu taca attıklarını hepimiz görüyoruz dedi.

Birçok arkadaşımız yıllarca bu göreve emek vermiş ama boş vaadlerle arkadaşlarımız sadece oyalanmış ve gün gelip çattığında da arkadaşlarımız tazminatsız şekilde kapıya konulmuş durumdalar.

Bu durumu Diyanet İşleri Başkanlığımıza anlatamayan, siyasi ve medya anlamında gündem oluşturmayan yetkili sendikanın bu hususta sınıfta kaldığını görüyoruz dedi.

Özdemir; Üye sayılarının çokluğu ile övünenler ne yazık ki, üyelerin sorunları ile uğraşmak yerine farklı mevzularla gündeme gelmeye çalışıyorlar.

Kadro ve kazanım hususu söz konusu olduğunda asla ve asla takipçilik yapmayacaklarını dile getiren Din-Bir-Sen Genel Başkanı Özdemir, Bugün güç bende diyerek mobbing uygulayan bir zihniyetin kazanım üretmek yerine hak arayanları susturmaya çalıştığını görünce ne hallere düştük diyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığının Din görevlilerinin çatısı olduğunu dile getiren Özdemir, Sayısız nefret, töhmet ve kin saldırılarına maruz kalan başkanlığımız için iki cümle kuramayan, Din görevlilerini ve Din görevlilerinin üst kuruluşu olan Diyanet İşleri Başkanlığını bu tarz saldırılar karşısında savunmaktan bi haber olan yetkili sendika anlam ve öneminden uzaklaşmıştır dedi.

Din-Bir-Sen ve diğer sendikalarla kazanım hakları noktasında her zaman çalışmaya hazır olduklarının altını çizen Özdemir; Bugün herkes kazanım elde ederken, kazanılanları kaybetmekle mahir olanların yeni kazanım elde edeceklerine inanmak çok mümkün görünmüyor. Bu sebeple hak arama mücadelesinde özgül ağırlığın sayısal çoğunluğa üstün geleceğini, vaktin hamaset değil icraat olduğunu hatırlatmak istiyoruz dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net