Yusuf Özdemir: Yaz Kuran Kursları ile ilgili düzenleme yapılmalıdır.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir Yaz Kuran Kursları ile ilgili düzenleme yapılmasını istedi.

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Her yaz Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan yaz kursları ile Milli eğitimin açmış olduğu ders tekrarlarının aynı saatler arasına konulmasının yanlış olduğunu söyledi.

Özdemir yaptığı yazılı açıklamada; Aileler okulların tatile girmesi ile birlikte çocuklarını ‘haydi çocuklar camiye’ sloganları ile kuran kurslarına gönderirken bu yıl yapılan yeni düzenleme ile kurs saatlerinin aynı zaman dilimine almış oldular. Bu düzenleme çocukların dini eğitim almasının önünü kesiyor dedi.

KURAN KURSLARI SABAH, DERS TEKRARLARI ÖĞLEDEN SONRA YAPILSIN

Özdemir yaptığı yazılı açıklamada;
Aileler çocuklarının dini eğitim almasını, değerlerinden kopmadan dua ve kuran öğrenme isteklerini engelleyen bu düzenlemenin tekrar gözden geçirilmesini, gerekirse kuran kursu eğitiminin sabahtan öğlene kadar, ders tekrarlarının da öğleden sonra yapılmasının tekrar masaya yatırılması gerektiğini düşünüyoruz dedi.
Bütün bir yıl boyunca çocuklarımızın okullarda ders aldıklarını tatil günlerinde de camileri ziyaret etmeleri gerektiğini söyleyen Özdemir söyle konuştu;

ÇOCUKLARI İKİ KURS ARASINDA TERCİHE ZORLAMAYIN

Biz Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Çocuklarımızı yetiştirmek, onlara dini anlamda gereken eğitimlerin verilmesi gerektiğini düşüyoruz. Okullarımızda haftada sadece bir saat olarak verilen din ve ahlak bilgisi derslerinde öğrencilerin dua öğrenemediklerini ne yazık ki tespit ettik. Ailelerin yoğun isteği üzerine çocuklarının dini hususlarla ilgili bilgi sahibi olmasını isteyen aileler Diyanet İşleri Başkanlığımızdan böyle bir eğitim verilmesi yönünde yoğun talepte bulunmuşlardı. Diyanet İşleri Başkanlığımız uzun zamandan bu yana yaz kuran kursları adı altında bütün çocuklarımızı camilere, kuran kurslarımıza davet etmektedir. Bu davete icabet eden çocuklarımız orada duaları, Kur’an-ı Kerim’i, İslamın şartlarını, Abdest almayı, ahlak ve insan onuruna yakışan peygamber efendimizin örnek hayatını öğrenmekteler.

SABAH DİYANET ÖĞLEDEN SONRA MİLLİ EĞİTİM KURSLARI

Bu yıl yapılan yeni bir düzenle ile milli eğitim bakanlığı da ders tekrarları adı altında kurslar düzenleme başladığını öğrenmiş olduk. Yapıcı güzel bir gelişme ama kursların aynı saatler arasına konulmasını, çocuklarımıza ikisinden birini tercih et dayatmasına dönüşmeden sabah Diyanetimizin kurslarını, öğleden sonra da milli eğitim bakanlığımızın kurslarının saat düzenlemesine tabi tutulması gerektiğini savunuyoruz dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net