DİN-BİR-SEN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Yıldız, Bingöl İl Başkanı Şeref Bazman ve İl Başkan Yardımcıları ile birlikte Bingöl İl Müftülük mutat toplantısına katıldı.

Özdemir, mutat toplantı öncesinde Bingöl İl Müftüsü Mustafa Topal’ı makamında ziyaret ederek, Din-Bir-Sen’in faaliyetlerinden ve teşkilat çalışmalarından bahsetti. Müftülük personeli ile görüşme yaparak sıkıntılarının çözümü noktasında görüş alışverişinde bulundu. Misafirperverliklerinden dolayı İl Müftüsü Mustafa Topal ve müftülük personeline teşekkürlerini iletti.

Mutat toplantıda söz alan Özdemir: Din-Bir-Sen’in sendikal faaliyetlerinden, Diyanet personeline yönelik çalışmalarından bahsetti. Bu faaliyetleri yürütürken birlik beraberlik çerçevesinde yaptıklarını belirtti.

Özdemir, “Adalet, Ehliyet ve Liyakat’in” savunucu olduklarını belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığındaki görüşmelerimizde her zaman bu düşünceyi dile getirdiklerini belirtirken, yapılacak atamalarda Adalet, Ehliyet ve Liyakatin dikkate alınmasını talep ettiklerini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın son dönemlerde Promosyon, 3600 Ek Gösterge, Sözleşmelilerin durumu, Atama ve Yer değişiklikleri, Lojman Sorunu, Camilerin Isıtma ve Soğutma Sorunları gibi çözüme kavuşturulması gereken bir dizi sorunun çözümü noktasında Başkanlığımız önce meseleye bakış açısını değiştirmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bazı sorunlar yıllardır devam etmekte olup, artık bu sorunların çözüme kavuşturulması elzemdir. Özellikle personelimiz promosyon konusunun biran önce çözülmesi gerektiği yönünde tarafımıza taleplerini iletmektedir. 3600 ek gösterge herhangi bir şart öne sürülmeden bütün diyanet personeli kapsamalıdır. Diğer kurumlarda nasıl ısıtma ve soğutma giderleri bakanlık tarafından karşılanıyorsa camilerinde giderleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından karşılanmalıdır.

Bingöl ziyaretimiz boyunca bizleri yalnız bırakmayan Bingöl İl Başkanımız Şeref Bazman ve ekibine ilgi alakalarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net