DİN-BİR-SEN EMİN ADIMLARLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Konya Şubesi sendikacılık faaliyetlerini daha etkin yürütmek için 24 Aralık Cumartesi günü 1.Şube Genel Kurulu yaptı. Kongreye Çalışan-Sen ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Genel Sekreter, Menderes Ateş ve Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Ballı, Mehmet Şirin Ersan ve Mevlüt Yıldız’ ın yanı sıra Konya İl Müftülüsü Prof. Dr. Ali Öge, Ankara Şube Başkanı Mustafa Erdoğan, Ankara Şube Başkan Yardımcıları, Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın,  Nevşehir İl Başkanı Tevfik Doğan, K.Maraş İl Başkanı Abdullah Benli ve çeşitli siyasi parti temsilcileri, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İşadamları ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

Genel Kurul, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Kur’an Kerim tilavetiyle devam etti. Açılış konuşmasını yapmak üzere Konya Şube Başkanı Ali Bitim, kongrenin ilk olması nedeniyle oldukça heyecanlı olduklarını belirtti. Bitim, uzun süredir şube olmak için büyük gayret sarf ettiklerini ve sonunda başardıklarını söyledi. Öncelikle Genel Merkezimize, daha sonra kar kış demeden benimle birlikte çalışmalara katılan İl yönetimindeki Başkan Yardımcılarıma, İlçe başkanlarıma ve İlçe Başkan Yardımcılarıma teşekkür ediyorum, dedi. Bitim, çalışmalarımızın aynı özveriyle devam edeceğini belirtirken ikinci Şube’yi kurma yolunda gereken çabayı da göstereceklerini söyledi.

Selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir: Din-Bir-Sen, her zaman Adalet, Ehliyet ve Liyakatin savunucu, İslam davasının öncüsü ve meslektaşlarımızın savunucu olmuştur. Biriken sorunların çözümü noktasında gece gündüz demeden çalışmaktadır. Teşkilatlarımızla birlikte din görevlilerinin sıkıntılarını çözmek için var gücümüzle mücadele etmekteyiz, dedi.

Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:  Konya’ ın şube olmak için gösterdiği üstün çabayı gördüklerini ve Genel Merkez olarak bizde elimizden gelen tüm imkânları Konya için seferber ettik. Allah’ın izniyle Ali Bitim’ in önderliğinde Konya’yı şube yaptıklarını söyledi. Din-Bir-Sen teşkilatları her geçen gün büyümeye devam ediyor.  Din-Bir-Sen her zaman ayakları yere sağlam basarak büyüyen bir sendika olmuştur. Diğer sendikalardaki büyüme gibi suni olmamıştır. Üyelerimizin telaşlanmasına gerek yoktur, Sendikamız hakkında çıkan asılsız haberler doğru değildir. Din-Bir-Sen %4’lük dilimiyle büyümeye ve camiamıza hizmet etmeye devam etmektedir.

Özdemir, sözlerine son verirken Kongremizin hayırlı olmasını diliyor, herkese saygı ve hürmetlerimi sunuyorum dedi. Ardından selamlama konuşmasını yapmak üzere Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes Ateş, Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Ballı, Mehmet Şirin Ersan ve Mevlüt Yıldız  şunları söyledi: Konya Şube Kongresinin hayırlı olmasını ve daha nice Din-Bir-Sen Şube Genel kurullarının yapılması temennisinde bulundular.


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net