Din-Bir-Sen: Vekil İmamların Kadro Talebi Süre Şartına Takılmasın

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, kadro talebi devam eden vekil imamların kadroya alınmasında herhangi bir süre şartının olmaması gerektiğini söyledi.

Kamudaki sözleşmelilerin kadroya alınma süreciyle ilgili bir açıklama yapan Özdemir, “Devletimiz kamudaki sözleşmeli personelin kadrolu olması ve çalışma barışının sağlanması adına önemli adımlar atmaktadır. Vekil imamların kadro talebi de uzun zamandır dile getirdiğimiz bir konudur. Bu talebin de acilen karşılanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu süreçte, vekil imamların kadroya alınmasında bir çalışma süresi şartı getirileceği yönünde duyumlar aldıklarını belirten Yusuf Özdemir, “1800 gün çalışan vekil imamlarımıza kadro verileceği, 1800 gün çalışamayan vekil imamlarımızın kadrodan yararlanamayacağı şeklinde bilgiye ulaştık. Din--Bir Sen olarak vekil imamlar için süre şartı aranmaksızın kadro istediğimizi dile getiriyoruz. Vekil imamlarımız puan şartı aranmaksızın, DHBT ve KPSS şartına tabi tutulmadan ve özellikle süre şartı aranmadan kadroya alınmalarıdır” dedi.

Vekil imamların çalışma şekline yönelik de bilgi veren Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, şunları söyledi: “Kadrolu din görevlileri ile aynı ortamda çalışan ama aynı şartlara sahip olamayan vekil imamlar görev süreleri bittiğinde ne yazık ki kapı önüne konuluyor, ‘ihtiyaç duyduğumuzda sizi çağırıyoruz’ deniliyor. Bu durum Vekil imamlarımızın sosyal huzurunu da aile huzurunu da ciddi manada yaralıyor.” Hükümetin kamu görevlilerine yönelik birçok önemli adım attığını da belirten Özdemir, sayıları yüksek olmayan vekil imamların mahrum bırakılmaması gerektiğini, onların kadro talebinin karşılanmasının da din görevlileri açısından önemli adım olacağını kaydetti.

Yetkili sendikanın sorunları çözmek yerine sorunlardan beslenen bir anlayışla hareket ettiğini belirten Yusuf Özdemir, sonuç almanın ve etkinin yetkide değil etkide olduğunu, din görevlilerinin taleplerini dile getiren ve takipçisi olanın Din-Bir-Sen olduğunu dile getirdi. Din-Bir-Sen olarak dile getirip takibini yaptıkları sorunların çözüme kavuştuğunu hatırlatan Özdemir, bundan sonra da bu şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net