ÖZDEMİR’DEN ÇARŞAMBA MÜFTÜSÜ UZUN VE TSO BAŞKANI SONKAYA’YA ZİYARET

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Çarşamba Müftüsü Cemal Uzun ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Sonkaya’yı ziyaret etti. Müftü Uzun’u ziyaretinde din görevlilerinin sorun ve taleplerini aktaran Özdemir, TSO Başkanı Sonkaya’yı ziyaretinde de Din-Bir-Sen’in çalışmaları hakkında bilgi verdi.


İLK ZİYARET MÜFTÜ UZUN’A


Yusuf Özdemir ilk olarak Din-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Hikmet Arslan’la birlikte Çarşamba Müftüsü Cemal Uzun’u ziyaret etti. Din görevlilerinin sorun ve taleplerini Müftü Uzun’a aktaran Özdemir, sendika olarak yerinde çözülebilecek konuları muhataplarına aktararak çözümden yana çalıştıklarını söyledi. Din görevlilerinin genelini ilgilendiren konularda ise Diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde çalışmalarda bulunduklarını ifade eden Özdemir, “Sorunlardan beslenen sendikal anlayış yerine, sorunları çözmek için uğraşıyoruz. Amacımız, din görevlilerinin çalışma şartlarını iyileştirmek, bunu yaparken de hak ettikleri mali ve özlük haklarını almalarını sağlamaktır.” Şeklinde konuştu.


Müftü Uzun da Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sendikaların, kamu görevlilerinin sorunlarının çözümü açısından önemli bir konuma sahip olduğunu ifade eden Uzun, bu görevin ifa edilmesi sırasında bağımsız olunması gerektiğini, ideolojik yaklaşımlar yerine çalışanların sorunları ve talepleriyle bunların çözümüne odaklanılması gerektiğini söyledi. Din görevlilerinin sorunlarının çözülmesinin kendilerini de mutlu ettiğini belirten Müftü Uzun, bu yöndeki her çabanın destekçisi olduklarını söyledi.
 

İKİNCİ ZİYARET TSO BAŞKANI SONKAYA’YA
Özdemir daha sonra Din-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Hikmet Arslan ve Çarşamba Temsilcisi Cengiz Kök ile birlikte Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Sonkaya’yı ziyaret etti. Ziyarette Din-Bir-Sen’in çalışmaları hakkında bilgi veren Özdemir, sendikaların sivil toplumun olmazsa olmaz örgütlerinden olduğunu ifade etti. Sendika olarak sivil toplumun diğer ayaklarını oluşturan meslek odalarıyla olan ilişkilere de önem verdiklerini kaydeden Özdemir, ortak değerlerin korunması, toplumun sorunlarının dile getirilmesi konunda ortak çalışmaların başarıyı getireceğini ifade etti.


TSO Başkanı Sonkaya da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sivil toplum örgütleri arasındaki ilişkilerin önemine vurgu yaptı. Sendikaların çalışanların örgütlenme çatısı olduğu gibi, meslek odalarının da kendi mensupları için aynı öneme sahip olduğunu söyleyen Sonkaya, yerel ölçekteki ticaret ve sanayi girişimcilerinin desteklenmesinin ülke ekonomisine büyük katkı yapacağını dile getirdi. Üreten, büyüyen ve gelişen Türkiye için herkesin elinden geleni yaptığını belirten Sonkaya, ticaret ve sanayi odalarının ticaret ve sanayicilerin sesi olduğunu kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net