ÖZDEMİR: DİYANET PERSONELİNDEN RAHATSIZ OLAN İNCE, KENDİSİ PSİKOLOĞA GİTSİN

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, deprem bölgesinde din görevlilerinin çalışmalarını eleştiren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye tepki gösterdi ve “Sayın İnce, kendisi önce psikoloğa gitsin ve bu hastalığından kurtulsun” çağrısı yaptı.


Özdemir, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yapılan linç etme ve karalama kampanyalarına yönelik bir açıklama yaptı. Yapılan eleştirilerin tahammül edilemez seviyeye ulaştığını ulaşıp hakaret boyutuna taşındığını belirten Özdemir, diyanet personelinin büyük bir özveriyle deprem bölgesinde yaraların sarılması için seferber olduğuna dikkat çekti. Özdemir, “Din görevlileri yaraların sarılması için seferber olmuş durumda. Arama kurtarmadan yardım kampanyasına, cenazelerin defin edilmesine kadar her alanda koşturuyorlar. Bu insanlara hakaret etmek, size bir şey kazandırmaz.” Şeklinde konuştu. Bazı sözde gazetecilerin yanı sıra siyasi parti temsilcilerinin de diyanet personelini hedef aldığını belirten Özdemir iyi niyet taşımayan, kurumu ve çalışanları hedef alan bu açıklamaların sona erdirilmesi çağrısında bulundu. Son olarak Muharrem İnce’nin, bölgede diyanet personeli gönderilmesine yönelik sözlerinin çizgiyi aştığını belirten Özdemir, “Siz inanmayabilirsiniz. İnanıp inanmamakta serbestsiniz. Ama inanan insanlara saygı duymak zorundasınız. İnsanlar zor zamanlarında bir teselliye ihtiyaç duyuyor, bir çift güzel söz duymak istiyor. Yakınlarını, canlarını kaybetmiş acılı insanların derdini dinleyen, onlara moral vermeye çalışan diyanet personelinden rahatsızlık duymak, bir rahatsızlık halidir.

Sayın İnce’ye tavsiyem bir an önce kendisinin önerdiği psikologlara gitmesi ve tedavi olmasıdır” dedi. Moral ve destek vermenin yanı sıra binlerce cenazenin din görevlileri tarafından defin edildiğini ifade eden Özdemir, hayatın her alanında görev alan din görevlilerine teşekkür edilmesi gerektiğini kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net