Menderes ATEŞ
Neden Din Bir Sen?

       2009 yılında kurulan Din-Bir-Sen, geçen süreçte din görevlilerinin umudu haline gelmiş bir sendikadır. Din görevlilerinin sorunlarının çözülmesi için plan ve projeler üreten, ilgili makamlara sorunların kaynaklarını gösteren bir teşkilat olarak, üyemiz olsun olmasın illerdeki bütün din görevlilerini ziyaret ederek sorunları yerinde tespit eden ve ilgilenen bir sendikadır. En ücra köşelerde özverili bir şekilde görev yapan din görevlilerinin yanında yer alan ve onlara destek veren, moral ve motivasyon sağlayan bir sendikadır.

       Din-Bir-Sen’in, Diyanet’i en çok eleştiren sendika olduğunu söylüyorlar. Doğrudur. Ancak şunu da söylüyorlar; Din-Bir-Sen, Diyanet’i en çok destekleyen sendika... Bu da doğrudur. Biz, hiç kimseye karşı önyargılı değiliz. Kimsenin kişiliğiyle, makamıyla bir derdimiz yok. Biz, din görevlilerinin sorunları çözülüyor mu, din görevlilerinin özlük hakları iyileştiriliyor mu, diyanet’te çalışan bütün görevliler işinden, özlük haklarından, uygulamalardan memnun mu, ona bakıyoruz. Eğer her şey yasa ve yönetmeliklere uygun ve din görevlisi kardeşlerimiz de memnunsa destekliyoruz. Toplum adına yapılan hizmetlerden memnuniyet varsa alkışlıyoruz. Hiç kimsenin makamını övmek ve sendikacılık anlayışımızı belirli bir kalıba koymak için yanlışları alkışlayamayız.

       Din-Bir-Sen saygı, sevgi, hoşgörü duygularıyla bütün teşkilatı kucaklayan ve yasalar çerçevesinde hareket eden bir sendikadır. Sadece üyelerinin değil, diyanet teşkilatında çalışan herkesin hakkını ve hukukunu koruyan, kollayan bir sendikadır. Din-Bir-Sen Hakk’ı gözeten, haklının, mazlumun ve mağdurun yanında yer alan bir sendikadır.

       Sendikacılık akıl ve bilgi işidir. Biz, önce insan diyerek yola çıkmış bir sendikayız. Bütün din görevlileri bizim kardeşimizdir. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Herkese kapımız açıktır. Bizim sendikacılık anlayışımızda önce insan sevgisi vardır.

       Sendikaların, hak, hukuk, dürüstlük çerçevesinde hareket etmesi gerektiğini söylüyoruz. Adil davranmayan ve dürüst olmayan sendika kaybeder. Sendikalar insan için vardır. İnsana hizmet etmek zorundadır. Bu nedenle insan odaklı düşünmek ve dürüst olmak zorundadır. Sendikalar açık olmak, dik durmak ve söylemleriyle farkındalık oluşturmak zorundadır. Din-Bir-Sen bunu başarmış bir sendikadır.

       Din-Bir-Sen, milli iradeden yana tavır almış, hükümeti ve Sayın Cumhurbaşkanımızı destekleyen bir sendikadır. 17-25 Aralık sürecinde Paralel Devlet Yapılanmasına, 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütüne karşı dik duruşu, açık ve net söylemleri ile kamuoyunun dikkatlerini üzerine çekmiş, bazı sendikaların hedefi haline gelmiştir. Ancak dik duruşumuz, açık ve doğru söylemlerimiz Diyanet personeli tarafından takdir görmüştür. Çünkü biz sarı sendikacılık yapmıyoruz Bunun için Din-Bir-Sen diyoruz.

Menderes ATEŞ yazarın diğer yazıları
YILMAK YOK, YOLA DEVAM.
29-08-2022 tarihinde eklendi
Neden Din Bir Sen?
18-07-2017 tarihinde eklendi
EVET, NEREDE KALMIŞTIK?
06-06-2017 tarihinde eklendi
Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net